Skip to main content

Pierścionek zaręczynowy — jak wybrać ponadczasowy i uniwersalny model?

Wybór pierścionka zaręczynowego może być nie lada wyzwaniem. Biżuteria tego typu musi być dopasowana do charakteru naszej wybranki oraz do preferowanego przez nią stylu ubierania. Pierścionek powinien również dobrze się prezentować — ma wszak wywrzeć odpowiednie wrażenie na osobie, której go wręczymy. Czym więc kierować się, podejmując decyzję o jego zakupie?

Na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze pierścionka zaręczynowego?

Jakie czynniki należy brać pod uwagę przy wyborze pierścionka zaręczynowego?

Najważniejszym czynnikiem, wpływającym na wybór konkretnego modelu pierścionka, powinien być charakter i styl życia naszej wybranki. Jeżeli jest on aktywny, a ona sama preferuje minimalizm — najlepiej sprawdzi się biżuteria o prostej stylistyce. Osobie o romantycznym usposobieniu warto natomiast wręczyć pierścionek z perłą.

Nie bez znaczenia jest oczywiście budżet, jakim dysponujemy. W krajach anglosaskich uznaje się, że cena pierścionka zaręczynowego powinna odpowiadać dwukrotności pensji przyszłego narzeczonego. W Polsce zwyczaj ten nie obowiązuje, a wysokość kwoty, wydanej na tego typu zakup, zależy po prostu od możliwości finansowych mężczyzny. Trzeba jednak zaznaczyć, że nawet stosunkowo niedrogie pierścionki zaręczynowe mogą prezentować się wspaniale.

Z czego powinien być wykonany pierścionek zaręczynowy?

Tradycyjnie uważa się, że pierścionek zaręczynowy powinien być wykonany z metalu szlachetnego. Najczęściej jest nim złoto — surowiec równie piękny co trwały. Jak jednak postąpić, gdy nasza wybranka nie przepada za klasyczną biżuterią w takim właśnie kolorze? Wyjściem może być na przykład zakup pierścionka z białej wersji tego szlachetnego kruszcu lub ze srebra. Odrębną kwestią jest wybór kamienia.

Chociaż obecnie wiele osób decyduje się na wręczenie ukochanej osobie biżuterii z perłą, szafirem, rubinem lub szmaragdem, to w dalszym ciągu klasyczne pierścionki z diamentami cieszą się największą popularnością.

Jakie są rodzaje pierścionków zaręczynowych?

Czym różni się diament od brylantu?

Diament w pierścionku zaręczynowym jest najczęściej brylantem. Jest to najbardziej efektowna forma, jaką może przybrać ten kamień szlachetny. W celu jej uzyskania naturalny diament — który często jest całkiem niepozorny i ma nieregularny kształt — jest odpowiednio przycinany i szlifowany. Działania te mają nadać mu gładką i lśniącą powierzchnię, idealnie odbijającą światło. Więcej informacji na temat tego procesu znajdziemy na stronie https://lodzinscy.eu/blog/porady/brylant-a-diament-czym-rozni-sie-diament-od-brylantu, należącej do jednej z renomowanych firm jubilerskich.

Co symbolizują kamienie w pierścionku zaręczynowym?

Kamieniom szlachetnym, będącym częścią pierścionka zaręczynowego, tradycja przypisuje określone znaczenia. Warto poznać je przed podjęciem decyzji o zakupie. Szafir jest na przykład uznawany za symbol trwałości uczuć, rubin — porywów serca, a ametyst — szczerości i prawdomówności. Ciekawym wyborem może być również szmaragd — kamień ten ma podobno przyciągać powodzenie na każdej praktycznie płaszczyźnie życia. Wspomniany wcześniej diament jest natomiast — ze względu na swą trwałość — uważany za symbol wiecznej miłości.

Komentarzy (1)

Dodaj komentarz