Skip to main content

TOP 7 zabiegów chirurgii plastycznej, na które decydują się mężczyźni (4 Cię zaskoczy!)

Chirurgia plastyczna cieszy się w naszym kraju coraz większą popularnością. Dotyczy to nie tylko kobiet, ale także i mężczyzn, którzy z biegiem czasu również zaufali jej możliwościom. Nic dziwnego, bo to właśnie ona otwiera szansę na szybkie, a zarazem trwałe zmiany w wyglądzie nie tylko twarzy, ale również i ciała. Na jaką ingerencję chirurga plastycznego najczęściej decydują się mężczyźni? Sprawdź ranking 7 najpopularniejszych zabiegów!

1. Plastyka brzucha

Plastyka brzucha to jeden z najczęściej wybieranych przez mężczyzn zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej. Sprowadza się ona do usunięcia nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej, zlokalizowanej w tym obszarze ciała. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na ten temat, kliknij tutaj i zobacz na czym polega plastyka brzucha oraz jak przebiega okres rekonwalescencji po zabiegu. Jego efektem będzie natomiast płaski brzuch i uwidocznione mięśnie, co nada sylwetce walorów estetycznych i przywróci jej zdrowy wygląd.

2. Zabieg ginekomastii

Mianem ginekomastii określa się przerost gruczołu piersiowego, na który — jak pokazują badania — może cierpieć nawet połowa męskiej populacji w naszym kraju. Takie schorzenie prowadzi do dyskomfortu, stając się często źródłem kompleksów. Aby dowiedzieć się więcej o zabiegu, sprawdź stronę https://derm-estetyka.pl/zabieg-ginekomastii-jak-przebiega-i-ile-kosztuje.html/, na której przeczytasz m.in. w jaki sposób leczy się ginekomastię i ile kosztuje taka ingerencja. Warto podkreślić jednocześnie, że sam zabieg przynosi bardzo dobre rezultaty, co z kolei przekłada się na lepsze samopoczucie i wyższą samoocenę pacjentów.

Jak wygląda leczenie ginekomastii?

3. Korekta uszu

Korekta uszu to kolejny zabieg z zakresu chirurgii plastycznej, któremu chętnie poddają się mężczyźni. Ma ona na cel poprawę wyglądu zewnętrznego, poprzez usunięcie wrodzonych lub nabytych deformacji. Najczęściej jest to tzw. otoplastyka, czyli redukcja odstającej małżowiny usznej, choć chirurdzy z powodzeniem radzą sobie również z innymi problemami natury estetycznej, jak guzek Darwina, ucho zapaśnika czy zwinięcie małżowiny usznej.

4. Plastyka powiek

Wielu osobom z pewnością wydaje się, że problem opadających powiek dotyczy wyłącznie kobiet. Nic bardziej mylnego! Jak pokazuje praktyka, z tego rodzaju wadą zmagają się również mężczyźni, co nie tylko obniża walory estetyczne twarzy, ale zawęża także pole widzenia, obniżając komfort codziennego funkcjonowania. Nic dziwnego, że na plastykę powiek decydują się przedstawiciele zarówno jednej, jak i drugiej płci. Zabieg na ogół sprowadza się do usunięcia nadmiaru skóry z tego obszaru ciała, choć dojrzali panowie decydują się również na redukcję zmarszczek, uzyskując w ten sposób naturalny i zdrowy wygląd twarzy.

5. Korekta nosa

Chirurgiczna korekta nosa to zabieg, który może być wykonywany zarówno ze względów estetycznych, jak i medycznych. Wskazaniem do takiej operacji jest np. nieproporcjonalny czubek nosa czy też chęć przywrócenia jego prawidłowej proporcji. Na taką ingerencję decydują się jednak również mężczyźni z krzywą przegrodą nosową, objawiającą się m.in. chrapaniem i bezdechem sennym, ale również i częstymi infekcjami, zapaleniem zatok i uszu.

Korekta nosa — kiedy się na nią zdecydować?

6. Chirurgia intymna

Wśród mężczyzn sporą popularnością cieszy się również tzw. chirurgia intymna. Jak sama nazwa wskazuje, związana jest ona z problemami dotyczącymi męskich narządów płciowych. W tym zakresie najczęściej wykonywane jest:

  • obrzezanie, jako forma leczenia stulejki,
  • podcięcie wędzidełka jądra, którego nadmiar jest dla mężczyzny źródłem nie tylko dyskomfortu, ale również i dolegliwości bólowych.

Wśród częstych ingerencji chirurgicznych w tym obszarze wymieniane jest również operacyjne prostowanie prącia. Brak takiej korekty może prowadzić do problemów z erekcją i współżyciem, przekładających się na kompleksy i trudności z nawiązywaniem relacji.

7. Liposukcja

Liposukcja, czyli odsysanie tłuszczu, to zabieg, na który decyduje się coraz więcej mężczyzn. Nic dziwnego, bo taka ingerencja nie tylko buduje estetykę sylwetki, ale również wpływa pozytywnie na zdrowie. Sam zabieg sprowadza się do wykonania niewielkiego rozmiarów nacięcia, przez które wprowadzana jest tzw. kaniula. To właśnie dzięki niej możliwe jest rozbicie tkanki tłuszczowej i sprawne usunięcie jej nadmiaru. Zabieg ten przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym i niekiedy łączy się go modelowaniem sylwetki, skutkiem, której jest uwydatniona rzeźba mięśni.

Jakie są najpopularniejsze zabiegi dla mężczyzn?

Dlaczego chirurgia estetyczna jest ważna dla mężczyzn?

Zainteresowanie chirurgią estetyczną u mężczyzn wykazuje nieustannie tendencję wzrostową. Współcześnie mężczyźni decydują się na różnego rodzaju zabiegi nie tylko ze względów zdrowotnych, ale również w trosce o swój wizerunek. Coraz częściej wskazuje się również na rosnącą świadomość w zakresie konieczności zadbania o własne zdrowie.

Mało inwazyjne zabiegi nie stanowią żadnego ograniczenia dla codziennej aktywności, a mogą one przyczynić się do podniesienia jakości życia na znacznie wyższy poziom. To właśnie dlatego klientami dobrych klinik są już nie tylko kobiety, ale również i mężczyźni, zainteresowani poprawą zdrowia i wyglądu, warunkujących dobre samopoczucie i komfort codziennego funkcjonowania.

Comments (1)

Dodaj komentarz