Skip to main content

Winda w firmie – jaką wybrać?

Korzystanie z windy to ogromny komfort oraz wygoda przemieszczania się po poszczególnych kondygnacjach budynku. Nic więc dziwnego, że obecnie dźwig osobowy lub też towarowy to absolutnie podstawowe wyposażenie każdego nowoczesnego obiekty. Jak wybrać windę do firmy? Odpowiadamy!

Jakiego rodzaju windę warto wybrać do firmy?

Wybór konkretnego modelu windy powinien zależeć przede wszystkim od potrzeb firmy. Na rynku jest dostępnych wiele rozmaitych rozwiązań, w postaci wind osobowych, towarowych, czy też specjalistycznych. Więcej informacji na temat poszczególnych dźwigów oraz ich przeznaczenia udostępnia Producent wind Komodo, opisując na swojej stronie zarówno ofertę firmy, jak i charakterystykę poszczególnych rodzajów wind.

Jakie windy są najpopularniejsze?

Co do zasady, najpopularniejszym rozwiązaniem wybieranym przez firmy są windy osobowe, które pozwalają na wygodne przemieszczanie się po budynku do góry i w dół, oraz towarowe, służące przede wszystkim do transportu różnego rodzaju przedmiotów.

Poza tym wyróżnić możemy również typowo specjalistyczne rozwiązania, takie jak windy gastronomiczne, opisywane szerzej na podanej stronie internetowej, czy też windy szpitalne, przeznaczone do sprawnego transportu pacjentów w placówce medycznej. Więcej na temat poszczególnych rodzajów wind opowiadamy w dalszej części tekstu.

Jakie są rodzaje wind?

Winda osobowa, towarowa, a może gastronomiczna – czym różnią się poszczególne rodzaje?

W poprzednim akapicie wspominaliśmy o tym, że w sprzedaży dostępne są najróżniejsze rodzaje wind, które różnią się między sobą przede wszystkim zastosowaniem oraz możliwościami przewozowymi. Podstawowy podział wyróżnia między innymi:

  • windy osobowe,
  • windy towarowe,
  • windy gastronomiczne,
  • windy szpitalne,
  • windy samochodowe.

Warto zauważyć, że już same nazwy wskazują wprost na to, do czego można wykorzystać dany rodzaj windy.

Wiele cennych informacji o poszczególnych modelach można znaleźć w sieci. Dla przykładu windy towarowe są doskonale opisane na witrynie wcześniej wspomnianej firmy Komodo, producenta dźwigów towarowych oraz osobowych. Dokładne zapoznanie z materiałami informacyjnymi, czy też parametrami technicznymi pozwala lepiej dobrać rodzaj windy do potrzeb przedsiębiorstwa.

Jaką windę zainstalować w firmie?

Dlaczego warto zdecydować się na montaż windy w siedzibie firmy?

W nowoczesnym budownictwie trudno już o budynki wielokondygnacyjne, które byłyby pozbawione systemu windowego. Chodzenie po schodach w górę i w dół to stosunkowo męczące, a przy tym czasochłonne zajęcie. Szczególnie obciążające może być jednak przenoszenie ciężkich przedmiotów pomiędzy kondygnacjami, poruszając się po schodach. Dźwig towarowy, czy też zwyczajna winda osobowa mogą istotnie zwiększać komfort i efektywność pracy przedsiębiorstwa.

Warto jednak pamiętać także o osobach, które z przyczyn zdrowotnych nie mogą poruszać się po schodach. Nowoczesna, przestronna winda osobowa zapewnia pełną dostępność obiektu także dla osób niepełnosprawnych! Z tego względu warto wspomnieć, że montaż windy w siedzibie firmy jest więc zdecydowanym ułatwieniem nie tylko dla pracowników, ale także dla klientów, którzy będą odwiedzać obiekt w sprawach biznesowych.

Nowoczesna, estetyczna winda może mieć także istotny wpływ na odbiór firmy z perspektywy osób trzecich. W takim przypadku winda osobowa obrazuje pozytywne podejście do klienta, a także do pracowników zatrudnionych w przedsiębiorstwie.

Dodaj komentarz