Skip to main content

Szklane ścianki działowe – zalety i wady

Szklane ścianki działowe to jeden z najpopularniejszych trendów wnętrzarskich ostatnich lat. Transparentne lub matowe tafle szkła pozwalają stworzyć odrębne pomieszczenia w domach, mieszkaniach i biurach. Umożliwiają postawienie ściany w już wykończonym budynku. Sprawdzają się w nowoczesnych, eleganckich i funkcjonalnych aranżacjach wnętrz. Przeczytaj, kiedy warto zdecydować się na szklane ścianki działowe, a następnie poznaj zalety i wady tego rozwiązania.

Szklane ścianki działowe – kiedy warto je wybrać?

Eleganckie i lekkie ścianki działowe ze szkła zmieniają charakter wnętrz. Pomogą Ci oddzielić pomieszczenia powiązane ze sobą tematycznie, rozjaśnić je i optycznie powiększyć. Dzięki nim nie tylko optymalnie wykorzystasz światło dzienne, ale także podniesiesz standard nieruchomości. Zabudowę szklaną możesz dopasować do swoich potrzeb i specyfiki wnętrz. Zobacz na stronie https://www.housekrup.pl/oferta/zabudowy-caloszklane-krakow przykładowe realizacje szklanych ścianek działowych, które firma Housekrup z Krakowa wykonuje na indywidualne zamówienia klientów.

Zdecyduj się na ścianki działowe ze szkła, gdy chcesz:

  • podzielić dużą przestrzeń dzienną na mniejsze strefy tematyczne – na przykład kuchnię i jadalnię czy jadalnię i salon;
  • wydzielić strefy na małej przestrzeni i optycznie ją powiększyć – w ten sposób oddzielisz salon od aneksu kuchennego, stworzysz samodzielną sypialnię w kawalerce lub wydzielisz pralnię w łazience;
  • stworzyć osobną przestrzeń w biurze lub oddzielić stanowiska pracy;
Szklane ścianki działowe w biurze

Szklane ścianki działowe – jakie są ich zalety?

Szklane ścianki działowe dobrze komponują się ze stylem minimalistycznym, loftowym i glamour. Ze względu na to, że są odporne na stłuczenia i uszkodzenia mechaniczne, coraz częściej pojawiają się w przestrzeni prywatnej i publicznej. Co jeszcze przemawia za tym, aby zdecydować się na montaż zabudowy szklanej?

  • Ścianki działowe ze szkła przepuszczają światło. Rozświetlają wnętrza, poprawiając komfort przebywania w pomieszczeniach. Sprawdzają się w biurowcach, domach i mieszkaniach, gdzie pozwalają korzystać ze światła dziennego w pomieszczeniach bez okien – zapewniają dostęp do światła z sąsiednich pomieszczeń.
  • Optycznie powiększają małe pomieszczenia. Sprawiają, że stają się one otwarte i przestronne.
  • Umożliwiają podział przestrzeni na dodatkowe strefy, nie ograniczając wizualnie jej metrażu.
  • Są łatwe w montażu – nawet w wykończonym już wnętrzu. Nie wymagają skomplikowanych prac budowlanych. Można je przenosić w dowolne miejsce.
  • Wyglądają modnie i nowocześnie. Zapewniają ciekawy efekt wizualny. Gotowe ścianki działowe ze szkła można ozdobić wzorami lub logiem firmy.
  • Dzięki temu, że są produkowane na indywidualne zamówienie, można je dopasować do każdego miejsca i własnych potrzeb.

Szklane ścianki działowe – jakie są ich wady?

Chociaż szklane ścianki działowe to rozwiązanie funkcjonalne i estetyczne o wielu zaletach, ma również wady. O czym warto pamiętać, planując ich montaż?

  • Szklane ścianki działowe brudzą się szybko, więc wymagają regularnego czyszczenia. Jednak zabrudzenia z ich powierzchni usuwa się łatwo za pomocą ściereczki lub myjki i płynu do mycia szyb.
  • Ograniczają prywatność, gdy wybierzesz ścianki przezroczyste. Jeśli zależy Ci na większej prywatności, zamontuj dodatkowo rolety, żaluzje lub zdecyduj się na szkło matowe.
  • Zapewniają słabą izolację akustyczną.
  • Szklane elementy w pomieszczeniach nadają im surowy, nowoczesny wygląd, co nie zawsze podoba się zwolennikom tradycyjnych aranżacji. Z pomocą przychodzą jednak różne techniki zdobienia ścianek działowych ze szkła.

Dodaj komentarz