Skip to main content

Jakie są ceny usług mycia alpinistycznego w 2024 roku?

Mycie okien jest istotne ze względu na fakt, że wszelkiego rodzaju zabrudzenia wpływają na ich przepuszczalność świetlną. Ograniczenie wpadającego światła powoduje konieczność korzystania ze światła sztucznego, co źle wpływa nie tylko na wysokość rachunków, ale też na wzrok osób przebywających w pomieszczeniach. Samodzielne mycie klasycznych okien nie jest trudne. Problemy pojawiają się w momencie, gdy budynek jest wysoki, a okna się nie otwierają. W takim momencie niezbędne jest skorzystanie z usług fachowców od mycia alpinistycznego.

Czym jest mycie alpinistyczne?

Jeśli do umycia okien niezbędne jest podejście z zewnątrz, a budynek jest wysoki i uniemożliwia wykorzystanie najprostszych narzędzi do ich umycia, niezbędne staje się skorzystanie z usług profesjonalistów. W przypadku niższych budynków często zamawiane jest mycie wszystkich okien u firmy, która rozstawia rusztowanie, bądź korzysta ze specjalnego podnośnika.

Bardziej skomplikowane jest mycie okien w wysokich budynkach. Nie obejdzie się wtedy bez skorzystania z takiej oferty jak dostępna na stronie https://mgcleaning.pl/uslugi/mycie-alpinistyczne/ oferta mycia alpinistycznego. Ta metoda wykorzystuje techniki i wyposażenie wspinaczkowe, by dostać się do każdego okna i dokładnie je wyczyścić. Nie jest to proste zajęcie, dlatego też nie wszyscy mogą się tym zajmować. Wymagane są stosowne uprawnienia i doświadczenie, by cała usługa była wykonana bezpiecznie i z odpowiednią dbałością o szczegóły.

Czy alpinistyczne mycie okien jest drogie?

Czym różni się mycie alpinistyczne od zwykłego?

Poza samym faktem pracy na dużej wysokości i konieczności posiadania umiejętności wspinaczkowych mycie alpinistyczne wymaga nieco innego podejścia do samego czyszczenia okien. Dostęp do nich jest ograniczony, przez co samo czyszczenie odbywa się rzadziej.

Niezbędne jest używanie odpowiednio dostosowanych detergentów do czyszczenia okien, które pozwolą na dokładne usunięcie zabrudzeń i jednocześnie zabezpieczą okno przed warunkami atmosferycznymi. Każdorazowo nanoszone są specjalne powłoki, które ułatwiają wodzie spływanie po powierzchni bez zacieków i utrudniają brudowi przyklejanie się do szyby. Chemia ta jest droższa od klasycznych detergentów i dostępna praktycznie jedynie na zamówienie, dlatego też najczęściej dysponują nią jedynie profesjonalne firmy.

Jaki jest koszt mycia alpinistycznego?

Ze względu na konieczność użycia profesjonalnych detergentów oraz wykorzystanie drogich narzędzi w połączeniu z wymagającymi umiejętnościami wspinaczkowymi, alpinistyczne mycie okien jest usługą droższą od mycia okien innymi metodami.

Uśredniona cena na terytorium kraju to około 8,20 zł za metr kwadratowy brutto. Kwota ta nie uwzględnia podatku. Na koszt wpływa w znacznym stopniu region świadczenia usług, ponieważ w dużych miastach, gdzie znajduje się spora ilość wysokich budynków, czas oczekiwania na specjalistów jest wydłużony. Z tego też powodu najdrożej wyceniane są usługi mycia alpinistycznego w województwie mazowieckim. Dużo taniej jest między innymi na Podkarpaciu.

Dodaj komentarz