5 powodów, dla których warto wybrać ślub humanistyczny
O ślubach humanistycznych w naszym kraju mówi się coraz częściej. Równocześnie coraz większa liczba zakochanych decyduje się na taką właśnie formę celebracji swojego związku, w trakcie której składana jest obietnica wspólnej przyszłości, płynąca prosto z serca. Zastanawiasz się nad ślubem humanistycznym? Poznaj 5 powodów, dzięki którym podjęcie ostatecznej decyzji będzie z pewnością znacznie łatwiejsze!
Wyjątkowa sceneria – gdzie można wziąć ślub humanistyczny?
Jedną z najważniejszych zalet ślubu humanistycznego jest wyjątkowa sceneria, w której padają słowa najważniejszej w życiu przysięgi. Takim tłem może stać się polana w lesie, górskie schronisko czy nawet zakątek ogrodu.
Coraz większym zainteresowaniem par młodych cieszą się również śluby na plaży. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak wygląda ślub humanistyczny w Gdańsku, sprawdź proponowaną stronę, na której obejrzysz wyjątkową galerię z takich uroczystości oraz zapoznasz się z niezwykle atrakcyjną ofertą, wybieraną często przez zakochanych, chcących wyznać swoją miłość przy szumie fal. Alternatywnym rozwiązaniem może być z kolei altana, sala, w której organizowane jest przyjęcie weselne czy inne zadaszone miejsce, sprawdzające się doskonale w przypadku niepogody.
Niepowtarzalny klimat przyjęcia weselnego – jak zorganizować bufet na plaży?
Kolejnym atutem ślubów humanistycznych jest niepowtarzalny klimat w trakcie przyjęcia weselnego. Dla przykładu, organizując ślub na półwyspie helskim, para młoda może zdecydować się również na bufet na plaży, a więcej o takiej możliwości dowiesz się po kliknięciu w link. Tutaj znajdziesz również wiele innych, niezwykle cennych wskazówek, pomocnych w trakcie organizacji wyjątkowego przyjęcia, które z pewnością zapadnie w pamięć wszystkim zaproszonym na niego gościom.
Przysięga prosto z serca – co możesz osiągnąć, odrzucając sztywne reguły i formułki?
Śluby humanistyczne odrzucają sztywne formułki i reguły, znane z kościołów czy chłodnych sal USC. Tutaj słowa przysięgi płyną prosto z serca, co budzi na ogół wiele emocji, a często także i łzy wzruszenia. Cennym źródłem wsparcia przy tworzeniu takiej wyjątkowej przysięgi, może być mistrz ceremonii, choć najczęściej zakochani układają ją zupełnie samodzielnie, podkreślając siłę łączącego ich uczucia i przysięgając sobie szacunek, miłość i wsparcie aż do grobowej deski.
Brak barier – kto może wziąć ślub humanistyczny?
Śluby humanistyczne cechuje również brak barier – kulturowych, wyznaniowych czy międzynarodowych. Na taką uroczystość mogą więc zdecydować się:
- osoby niewierzące, które nie identyfikują się z żadną religią,
- pary mieszane wyznaniowo,
- pary różnej narodowości,
- osoby po rozwodach,
- pary LGBT, chcące symbolicznie ukoronować swój związek.
Takie rozwiązanie wybiera jednak również coraz więcej osób, lubiących przełamywać konwenanse i zaskakiwać innych swoją kreatywnością.
Minimum formalności – których z nich nie trzeba dopełniać?
Ostatnim atutem ślubów humanistycznych, o którym z pewnością warto wiedzieć, jest ograniczenie do minimum wszelkich formalności. Decydując się na takie przyjęcie pary młode:
- nie muszą dopełniać formalności, związanych ze zmianą nazwiska,
- zostają zwolnione z czynności prawnych, wymaganych przez USC,
- nie są zobowiązane do dostarczenia stosownych dokumentów do parafii.
Warto podkreślić przy tym, że śluby humanistyczne w Polsce nie mają mocy prawnej, a ich zawarcie jest wyłącznie symboliczną celebracją uczucia, łączącego dwoje zakochanych w sobie osób.
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.